НОВИНИ
Лялька-веснянка: створюємо і прикрашаємо з дітьми
Чим лялька-бажанниця відрізняється від веснянки? Яка лялька допоможе зігріти будинок, а яка виконає заповітні мрії? В рамках проекту Cool School в ТРЦ «РайON» Ірина Нікіфірова, викладач початкових класів школи №213 Деснянського району, разом з дітьми створювала весняну ляльку-мотанку і давала корисні поради батькам майбутніх першокласників.
— Веснянка — це лялька, яка поміщається на долоні, зігрівається від ваших рук, створює тепло і домашній затишок. Вважалося, що веснянки залучають тепло до будинку, душі і природи. У таких ляльок немає облич, оскільки вони уособлюють зв'язок поколінь — від покійних предків до нинішніх поколінь та до майбутніх.
Є різні види мотанок. Веснянка не вимагає додаткових елементів і аксесуарів. А ось лялька-бажанниця дуже любить прикраси. Коли хочеш попросити її допомогти здійснитися твоєму бажанню, бажанницю потрібно задобрити — одягнути їй якусь бусинку, зав'язати бантик. Ми не залишимо нашу ляльку-веснянку зовсім без доповнень, зробимо для неї з тасьми фартушок. За бажанням діти можуть прикрасити ляльок стрічками або пов'язками на волосся.
Лялька-мотанка виготовляється з тканини або ниток. Ми обираємо нитки — дітям легше працювати з ними. Нитки обирайте на свій смак. У нас це акрил.
Акрилова пряжа — беремо бежевий і бордовий кольори (в кольорі вишиванки) або жовтий і блакитний (кольори прапора). Для обличчя та тулуба використовуємо нитки світлих тонів. Волосся і руки робимо з темніших ниток.
Ножиці
Кольорова тасьма в українському орнаменті, стрічки (для поясу, фартуха, віночка)
Я викладаю в початкових класах, малюкам дуже подобається виконувати такі роботи. Ще я працюю в дитячому виховному творчому комплексі «Кияночка», де проводжу курси підготовки до школи.
У цьому році суттєво змінилися правила прийому до першого класу. Бачу, що батьки стурбовані новими правилами: тепер вони не можуть обрати для своєї дитини відповідну навчальну програму, як це було в попередні роки. «Росток» — класи з математичним спрямуванням, поглиблене вивчення гуманітарних предметів — «Інтелект України» або загальноосвітня програма. Судячи з нових правил, всі перші класи будуть тепер займатися за єдиною програмою «Освіта для життя».
Я викладаю за системою «Інтелект України». Якщо б у мене був вибір, коли я віддавала своїх дітей в школу, вибрала б саме цю програму. Я оцінюю знання моїх першокласників, які вони повинні мати до кінця навчального року, і бачу серйозний прогрес та успіхи. 30% дітей прийшли до школи, не вміючи читати. Зараз вони читають 40 і більше слів за хвилину, тоді як до кінця першого класу вважається високими рівнем результат понад 26 слів.
За програмою діти працюють без підручників, використовуючи спеціальні зошити, отримані від розробників «Інтелекту». Вчитель отримує диски з піснями, малюнками, навчальними відео, ігровими моментами по темі уроку.
«Навчання разом» — це предмет, який є тільки у цій програмі. На цьому уроці ми розгадуємо ребуси, створюємо піктограми, вчимося вчитися і запам'ятовувати за допомогою різних прийомів, говоримо про колектив, правила відмінників, мотивації.
З 23 квітня в Україні розпочинається прийом заяв до перших класів шкіл за місцем проживання. На початку літа, після того, як всі бажаючі подадуть заяви, за умови, що в школах залишаться вільні місця, буде оголошено додатковий набір.
Раніше батькам радили вибирати не школу, а першу вчительку, зараз ця порада стала безглуздою. Коли я 9 років тому вибирала школу для своєї доньки, то обійшла всі 4 школи свого мікрорайону, знайомилася з вчителями, щоб зрозуміти, який з них за характером і темпераментом підійде моїй дитині.
Два важливих фактора для першого класу:
— школа повинна знаходитися близько до будинку, щоб дитина не втомлювався від дороги
— контакт і розуміння з учителем
Був ще третій фактор — це навчальні програми, які могли вибирати батьки.
Батьки, які займаються раннім розвитком дітей, вкладають сили і кошти у їх освіту, хочуть, щоб уже в початковій школі діти отримували якісні знання, а не просто грали в ігри. Діти зараз ранні і дуже допитливі. На підготовчих курсах ми не вчимо рівняння і складні правила. Зате вчимось рахувати, читати, орієнтуватися в соціумі. Вчимо дітей тому, що вони зараз не дуже вміють — розмовляти, розповідати про себе, свої інтереси, сім'ї, погоду. Такі дітки адаптовані до школи і дидактично, і соціально. Школа не викликає у них стресу.
Батькам хочу нагадати: все найцінніше і найважливіше дитина отримує в сім'ї. Яку б школу ви не вибрали, за якою б програмою не вчився ваш першокласник, головне, щоб він отримував вашу турботу і підтримку. Співпрацюйте зі школою, вчителем, дослухайтеся до порад педагогів та підтримуйте своїх дітей.