НОВИНИ

Як виховати дівчинку неповторною

Процес виховання – багатогранний. Батьки турбуються про фізичну підготовку, здорове харчування, ментальний і соціальний інтелект. Важливу роль у розвитку дівчинки, більше ніж хлопчика, грають культура і традиції, сприйняття себе в суспільстві, а також власний стиль і мода. Як через національні вбрання зрозуміти побут і стиль життя, підходи до творчості і хобі, які дійшли до сучасності через вишивки та візерунки. 
Якраз на перетині національного та особистого поговорили на проекті Cool School в ТРЦ "РайON". Навіть присвятили цьому питанню тематичний майстер-клас, на якому вчителі історії поділилися фактами про стиль життя українців 100 років тому: як одягалися українки, як створювали самі собі вбрання, які були у них мотиви прикрасити себе аксесуарами. А також діти-учасники даного креативно-пізнавального проекту самі вигадували моделі та візерунки для української вишиванки. Для цього запросили саме вчителів історії, у яких завдання плекати і підтримувати національне надбання. 
«На зустрічі з дітьми мені хотілося передати емоції і відчуття, які переживала дівчина-тінейджер 100 тому, коли збиралася, наприклад, на вечірку. Як вона вплітала у волосся різнокольорові стрічки, які наряди тоді були в моді. У деяких історичних джерелах зазначено, що дівчина могла збиратися до 2-3 годин. На ті часи це було абсолютно нормально", - зазначає Вікторія Пінчук, вчитель історії. Вона навіть запропонувала сучасним дівчатам приміряти старовинні наряди, які їм сподобалися. 
Ще один спосіб дізнатися про те, як дівчата коли придумували собі вбрання – це створити свою вишиванку. Разом з Марією Марченко та Вірою Проценко, шкільними вчителями історії, на Cool School розробляли власний дизайн візерунків та орнаментів для вишиванки. "Історію можна вивчати і за книгами, і за фільмами, і відвідуванням музею. Є й більш емоційні способи емпатії історичних подій і фактів, особливо коли це стосується побуту – відчути. Тому на майстер-класі ми спробували на собі відчути один епізод з життя української дівчини», - доповнила Марія Марченко.
«Виховання і освіта дівчинки – це дуже відповідальний процес. Адже не дарма кажуть, що якщо даєш освіту синові-то це означає, що даєш освіту синові. А якщо дівчинці-то освіту отримує і наступне покоління теж. Фактор наступності-ключовий. Тому на проекті Cool School ми спробували «з'єднати» покоління і показати, що кожна дівчина особлива, якщо націлена на розвиток та вивчення своїх національних витоків», - резюмувала Олена Обухівська, PR менеджер ТРЦ «РайON». 
 

Дізнавайся першим про розпродажі та новинки! Підписуйся на розсилку!