НОВИНИ

Як зробити зі шкарпетки кошеня або зайченя: створюємо іграшки-сплюшки

Як зробити зі шкарпетки кошеня або зайченя: створюємо іграшки-сплюшки
Як нудну чоловічу шкарпетку перетворити на веселого зайця або кумедне кошеня? Чи хочуть дівчатка стругати, а хлопчики-шити? Навіщо потрібні в школі проекти і чому дітям подобається рахувати собівартість? Олена Припіяло, вчителька середньої школи № 249 в рамках проекту Cool School! І ніякого навчання в ТРЦ "РайON" розповіла, як створювати іграшки-сплюшки зі шкарпеток і чому вчать школярів проектні роботи.

Робимо з дітьми іграшки-сплюшки зі шкарпеток — кошеня або зайченя.

Використовуємо для роботи звичайні бавовняні шкарпетки.

У нас були чоловічі шкарпетки 41 розміру.

Забарвлення вибираємо в залежності від нашого задуму — однотонні, смугасті, різнокольорові. Кошенята вийдуть красивими з однотонних і смугастих шкарпеток.

Краще не використовувати шкарпетки з малюнками.

Для кошеняти потрібні дві шкарпетки, для зайченяти - досить однієї.

Ще знадобляться синтепоновий наповнювач, голка з ниткою і два очка. Їх можна купити в магазинах для творчості. Клей не знадобиться - у оченят є спеціальна клейка основа, прикріпити їх буде легко.

З однієї шкарпетки робимо тулуб і хвостик кошеняти, з іншого — голову. Шкарпетку розгортаємо п'ятою догори. Відрізаємо кінчик, з нього зробимо хвостик кошеняті. Отримуємо обрізану шкарпетку з отворами з двох сторін. Прорізаємо по діагоналі сантиметрів по 7 з кожного боку, щоб зробити лапки. Де у шкарпетки п'ята - у кошеняти буде попа. Прошиваємо лапки, вивертаємо. Наповнюємо синтепоном, зашиваємо отвір, що залишився.

Другу шкарпетку вивертаємо п'ятою на себе, відрізаємо до п'яти. Це буде наш низ голови. Зверху вирізаємо куточок, це будуть вушка. По суті п'ята шкарпетки - це мордочка. Прошиваємо вушка, наповнюємо синтепоном, пришиваємо голову до тулуба біля передніх лапок.

Діткам молодшого віку, які не володіють голкою і ниткою, пропоную зробити зайченя. У цій іграшці зшивати нічого не треба. Вона робиться з однієї шкарпетки. Наповненням синтепоном. П'яточку перетягуємо, формуємо шию. Перетягуємо в декількох місцях тулуб нитками, щоб сформувати лапки. Та частина шкарпетки, де гумка, повинна знаходитися вгорі іграшки. Розрізаємо її і отримуємо заячі вушка. Приклеюємо очі на мордочку. Все, наше зайченя готове.

Іграшки-сплюшки викликають захват у дітей різного віку. Я викладаю в школі Трудове навчання і технології і помітила, що думки старшокласників розділилися. Одним подобаються заняття з технологіями, інші вважають, що потрібно всі сили кинути на підготовку до ЗНО, а технології для них — зайвий предмет. Запитую: "А якщо ґудзик відірветься або цвях потрібно вбити, що зробиш?»

Відповідають, що планують багато заробляти і наймати спеціально навчених людей, які вирішать такі проблеми. Жодного гендерного поділу на уроках технологій у нас немає. У п'ятикласників, наприклад, зараз тема — кухонні набори. Хто хоче — шиє прихватку і фартух, кому більше подобається робота по дереву — робить дощечку і лопатку для кухні. Тема одна, а технології різні. Є хлопчики, які шиють, і їм це подобається. Деяким дівчаткам цікавіше працювати з деревом.

Ми робимо так звані проектні роботи. До сьомого класу документальна частина проекту оформляється у вигляді реферату, опису. Вимоги до неї на цьому етапі не надто суворі. У старших класах вже слід оформляти роботу за правилами.

Проект складається з трьох частин: вступна, конструкторська частина і сама робота. У вступі діти пишуть, який виріб планують робити, яким він повинен бути, підбирають і аналізують аналоги. На конструкторському етапі створюють ескіз роботи, при необхідності будують креслення. Потім проходить деталізація виробу, підбір матеріалів та інструментів.

Найважча частина проекту — опис етапів виконання роботи. Часто дітям простіше виготовити сам виріб, ніж описати, з яких операцій буде складатися процес. Можна зафотографувати кожен етап. Кінцівка проекту — розрахунок собівартості отриманого виробу, порівняння з ринковою ціною. А потім непогано ще зробити рекламу своєму виробу. Хтось робить документальну частину проекту письмово, хтось в електронному вигляді. Захищена робота — це повністю оформлена документальна частина і готовий виріб.

«Навіщо потрібні проекти, — часто запитують батьки. — Головне, щоб дитина могла вишити серветку або випиляти лобзиком деревинку. Навіщо їй це описувати?»

Але ж у житті ми створюємо міні-проекти на кожному кроці, навіть не замислюючись. Ось ми повертаємося з роботи і розмірковуємо над майбутньою вечерею. У нас в голові вже є картина проекту, ми аналізуємо, чи є у нас всі необхідні продукти. Що потрібно додати? Скільки часу на це витратиться?

До речі, у дітей одна з улюблених частин роботи над проектом — це розрахунок собівартості виробу. Ми враховуємо, у що обійшлися матеріали, яка буде амортизація інструментів, скільки витрачено електроенергії. З цього виводимо ціну на виріб і отримуємо приблизне розуміння того, скільки можна заробити своєю працею.

Джерело: https://www.weekend.today/lica/kak-sdelat-iz-noska-kotenka-ili-zaichika-sozdaem-igrushki-splyushki.htm

Дізнавайся першим про розпродажі та новинки! Підписуйся на розсилку!