НОВИНИ

Cool School: як у ТРЦ «РайON» робили ремейк відомої картини

10 жовтня у ТРЦ «РайON» для дітей влаштували художній майстер-клас «Оригінал чи копія?». Провела захід Надія Сокольчук, керівниця гуртка «Образотворче мистецтво» освітньо-культурного центру «Дивосвіт» Деснянського району. 

Учасників майстер-класу розділили на чотири команди. Завдання у них було розмалювати чорно-білий ескіз картини «Портрет князя Василя Миколайовича Рєпніна в дитинстві» (1811), автором якої є Жан Батіст Реньо, а потім порівняти з оригіналом. Також діти мали придумати історію персонажа, зображеного на ній. За словами Надії, дві з чотирьох команд вирішили, що на картині намальована дівчинка, ще одна – припустила, що це портрет Лесі Українки. 

Щоб привернути увагу дітей до історії й мистецтва, викладачка трохи розповіла їм про Василя Рєпніна та його родину. 

«Сім’я цього хлопчика вельми неординарна. Батько – Микола Рєпнін-Волконський – герой наполеонівських війн, генерал кавалерист. Опікувався театральною трупою, директором якої був Іван Котляревський. Мати – Варвара Олексіївна – онучка гетьмана Кирила Розумовського, яка успадкувала великий маєток в Яготині. До цієї садиби до Рєпніних в гості у кінці 1843 року приїхав подивитись картини, бібліотеку та написати портрети господарів Тарас Шевченко. З останнім якраз і потоваришував Василь (доросла версія хлопчика з портрету)». 

Майстер-клас припав до душі юним художникам та показав, що перед тим, як створити свій шедевр, варто добре дослідити чийсь.   
 

Дізнавайся першим про розпродажі та новинки! Підписуйся на розсилку!