НОВИНИ

Чи полювати за чорною сукнею: думка викладачки Надії Сокольчук

Надія Сокольчук, викладачка освітньо-культурного центру «Дивосвіт» та учасниця проєкту Cool School, розповідає про улюблені магазини в ТРЦ «РайON» та свої шопінг-вподобання.
– У речах найбільше ціную практичність та ексклюзивність. Ще з юності дотримуюсь неформального стилю, і в цьому часткова заслуга мого оточення та ідеології хіпі. Наприкінці 80-х я навчалась в художньо-промисловому технікумі, де студенти полюбляли самовиражатися через одяг. У ті часи не було такого різноманіття речей, як зараз, тож доводилось самим розмальовували джинси та оздоблювати одяг різними способами. Кравчинею я не була і шити красиво не вміла, але оригінальна подача затьмарювала всі кравецькі хиби. Навіть зараз можу купити однотонну річ, а потім розшити її чи щось домалювати на ній.
У радянські часи не цінували інакшість: одного разу за зовнішній вигляд нас навіть забрала міліція. Зараз, на щастя, у суспільстві неупередженіше ставляться до експериментів з образами. На людину з рожевим волоссям може й хтось озирається здивовано, але такого масового осуду, як тоді, вже немає.
Частота моїх сеансів шопінгу залежить від того, що потрібно купити. У книжковий магазин зазираю раз на місяць-два, аби оглянути й придбати новинки з історії мистецтв, біографічні книги, наукову літературу. Одяг купую раз в сезон або ж за потреби. Потрібна кофта? Заскочила до магазину, швидко обрала і оплатила. За таким же принципом щойно придбала в магазині Promin однотонну футболку для сина. Для мене знижка – необов'язкова умова покупки, скоріше приємний бонус.
Взуття обираю прискіпливіше, ніж одяг, тому з-поміж інших магазинів ТРЦ «РайON» виокремлюю Mida, де я й мої діти часто робимо покупки. Сьогоднішній візит до магазину не став винятком: придбала тут літні напівтуристичні сандалики, які підкупили мене дизайном та якістю. Та найбільша моя слабкість – це ексклюзивні шапочки, які я або сама вишукую, або ж мені дарують. Через тягу до не таких, як у всіх, речей я ціную ярмарки handmade-майстрів, що проходять у ТРЦ «РайON»: як-не-як вони не в'язатимуть 100 однакових шапок.
Переконана, що гардеробі кожної жінки має бути хороша білизна. І, звісно ж, підтримую тезу про маленьку чорну сукню. Напевне, це класика, яка в'їлась в голову з дитинства. Проте плаття необов'язково має бути чорним – можна й темно-синє. Головне, щоб сукня була на межі простоти й розкоші, аби її власниця могла одягти до неї будь-яку біжутерію і аксесуари в залежності від заходу.
Оскільки я керую гуртком образотворчого мистецтва і постійно маю справу з гуашшю, аквареллю, тушшю, то на роботу я не дуже виряджаюсь, аби не псувати гарний одяг. Однак інколи мої підопічні роблять компліменти стосовно стилю і досить в незвичній формі. Наприклад, одна учениця зліпила з пластиліну мій портрет, зобразивши мене в светрі, в якому я одного разу завітала на заняття. Вона відтворила його досить точно, і це насправді мене приємно здивувало.
Джерело: https://projects.weekend.today/teachers-rayon

Дізнавайся першим про розпродажі та новинки! Підписуйся на розсилку!