НОВИНИ

Робимо валентинку разом з дітьми

Як діти ставляться до Дня святого Валентина та яку валентинку разом з ними можна зробити? З чим дітям подобається працювати, а з чим — не дуже? Ірина Отчич, вихователь ДНЗ №534 в рамках проекта «Cool school! І ніякого навчання» в ТРЦ РайON провела майстер-клас з виготовлення листівки до Дня закоханих та розповіла, як дізнатися, чи готова дитина до школи і ким хочуть бути сучасні діти.
— Є багато церковних, українських народних, державних свят, але День святого Валентина — це особливе свято, бо присвячене закоханим та коханню. Хоча багато хто скептично до нього ставиться, але це день тепла і любові.
Діти дуже позитивно ставляться до цього свята, обговорюють, ми готуємося до нього: будемо робити валентинку, у багатьох країнах символ Дня святого Валентина — це ще й солодощі, тому буде частування.
Як зробити валентинку:
Візьміть половинку листа білого та половинку кольорового картона. Кольоровий обріжте по краях фігурними ножицями або просто відріжте півсантиметра по периметру
За допомогою двостороннього скотча наклейте мереживо
На двосторонній скотч приклеюємо попередньо вирізані сердечки з фетру, кольорового паперу або іншого красивого матеріалу. Бажано, щоб одне сердечко підходило по кольору до фона.
Сердечки можна робити різного розміру.
Додаємо прикрас: квіточки, бантики, стрази.
Діти дуже полюбляють працювати з тістом: це м’який матеріал, який піддається роботі. Їм подобається до нього доторкатися, іноді навіть пробують на язик, з пластиліном такого не зробиш. Також полюбляють працювати з природніми матеріалами: каштанами, горохом, пшеницею, маком, рисом. Недавно ми робили коня з кави, їм було цікаво.
Не до вподоби дітям, коли їм кажуть щось треба зробити, коли вони думають, що їх змушують. Їм подобається, коли все проходить невимушено, а ще більше — коли вони думають, що самі вигадали, що робити, а не вихователька. Тому ми намагаємося підвести дитину так, щоб вона зрозуміла, що їй це буде цікаво, що вона сама цього хоче.
Хлопчиків складніше зацікавити, бо вони хочуть гратися в Лего або з інтерактивними іграшками. Як їм запропонувати зробити щось з тканини? Можна підійти з іншої сторони. Ту саму паску можна викласти з Лего, і тут їм вже цікаво. Але, пропоную я, давайте спочатку зробимо її з тканини, а вже потім — з Лего. І тоді вони з задоволенням і швиденько роблять.
Через трудове навчання, поробки можна навчати дитину багато чому: кольорам, рахунку, геометричним фігурам, тобто розвивати одночасно у кількох напрямках.
Діти зараз хочуть бути зомбі, феями, персонажами, які не мають порівняння з реальним життям. Сучасні діти дуже моторні, швидкі та розумні, часто вони знають набагато більше за нас і їм треба постійно бути у русі. У цьому є і свої плюси. Ми залучаємо дітей танцювати, проявляти акторську майстерність.
Як батькам зрозуміти, чи готова дитина до школи?
Є загальні знання, які мають бути у дитини: розрізняє кольори, вміє рахувати, складає слова в повні речення, може порівняти та розрізняти гарні та погані вчинки, вміє обирати та знає, чого вона хоче.
Але є й інший бік, на який треба звернути увагу: дитина більш-менш самостійна, готова проводити час без мами, є розуміння, як правильно взутися або надіти рукавиці, може слухати та концентрувати увагу. Дитина має бути морально готова до школи: як складати два плюс два, її можна навчити, але якщо вона крутиться, хоче гратися, то її не треба змушувати сидіти рівно на місці.

Дізнавайся першим про розпродажі та новинки! Підписуйся на розсилку!